Youko Akira

profil

Ahoj,

dostal/a si sa na profil jedného z administrátorov ON. Moje meno je Aneta a na internete ma poznajú pod pseudonymom Youko Akira. Momentálne žijem a pracujem v Prahe. Medzi moje záujmy patrí ľukostreľba, čítanie, písanie krátkych článkov, poviedok a recenzií, pozeranie rôznych sérií a filmov, a v neposlednej rade hranie hier, kde dlho prevládal MMORPG žáner. 

Anime sledujem od roku 2002 a začínala som kúskami ako Mononoke Hime, InuYasha, Yu Yu Hakusho či Kaleido Star. Preferujem prevažne drama, cyberpunk a psychologické diela, avšak rada si pozriem rôzne oddychovky ako aj detských pokémonov a digimonov alebo šialenosti ako Panty & Stocking with Garterbelt. Z mangy mám najradšej klasiky ako Akira, Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion či Gundam. 

Mimo mangy (či manhwy) veľmi rada čítam rôzne náučné knihy a vo voľnom čase fantasy a sci-fi a komixy (Batman, Green Arrow). Zamilovala som si autorov ako Andrzej Sapkowski a Dmitri Glukhovsky. Z tých bláznivejších kúskov som zase prednedávnom spoznala českého autora Fantiška Kotletu, ktorý tvorí výborné bláznivé oddychovky. Z komixov na internete už nejaké tie roky sledujem Off-White, GaMERCaT, Living with Hipster Girl & Gamer Girl a Strays. 

S hraním hier som začala cez spomínané MMORPG, kde moje prvé tituly boli ArchLord a Fiesta. Posledná a jediná MMORPG, v ktorej som aktívna je Dragon Nest na SEA serveri. Momentálne hrávam na Nintendo 3DS (Pokémon, Okamiden, The Legend of Zelda...), PS4 (Final Fantasy XV, Digimon Story, Ratchet & Clank...) alebo využívam steam. Zo západných titulov som si obľúbila hlavne Asassin's Creed sériu, Skyrim a Borderlands 2. 

Ďalej mám rada:

  • cosplay
  • figúrky Nendoroid,
  • mecha modely Gundam a Zoids,
  • počítače,
  • zvieratá.

Toľko o mne, myslím že to je viac ako dosť. Ak som Ťa zaujala alebo máš akékoľvek otázky, môžeš mi nechať správu alebo kontaktovať pomocou niektorých z možností uvedenom na profile pod avatarom.