Aura Kingdom (prvé dojmy)

Pridané 10. 01. 2014, Autor: Joey
 
Anglický názov:Aura Kingdom (Fantasy Frontier Online)
Žánre:fantasy, MMORPG
Platforma:PC
Orig. rok vydania:2013
Grafický štýl:3D
Výrobca:X-Legend
 
Minimálne požiadavky
Odporúčané požiadavky
 

Anime MMO hier je síce na trhu veľa, ale ani jedna nedosahuje takých kvalít, pri ktorom by človeku padala sánka. Chibi postavy alebo mizerná hrateľnosť postihuje takmer každú z nich. Konečne však niekomu napadlo urobiť anime mmo hru, kde neovládate detskú postavu, alebo nemáte pocit, že sa hrateľnosť zastavila niekde v staroveku.

Aura Kingdom má príjemnú grafiku, ktorá konečne vystihuje anime štýl. Na začiatku máte možnosť výberu až z ôsmich bojových tried (deviata je zatiaľ uzamknutá). Úprava vzhľadu postavy neprináša veľké možnosti, čo sa pri F2P hrách stáva akousi samozrejmosťou.

Najpodstatnejšia časť celej hry sú tzv. Eidoloni. Sú to stvorenia, ktoré Vám pomáhajú pri boji s nepriateľmi. Prvý vznikne z Vašej duševnej energie a počas putovania krajinou (po dosiahnutí určitého levelu) sa k Vám budú pridávať ďalší. Každý Eidolon má svoje skilly, staty, nálady. Zo začiatku sa leveluje spolu s postavou, no neskôr ho treba kŕmiť špeciálnymi kryštálmi, aby ste mu navýšili experience body. Taktiež má vlastné evolučné procesy, čiže je tu značne vidieť základy podobné pokémonom. Eidoloni sa zvyčajne kraftujú. Pokiaľ chcete získať najsilnejších a najprestížnejších, budete sa musieť obrniť dávkou trpezlivosti a zbierať potrebné veci pre jeho výrobu. Samozrejme, dajú sa získať aj cez aukčnú sieň, ale pripravte si slušný balík peňazí.

Hra je dynamická a na ovládanie si rýchlo zvyknete. Questy vykonávate len v rámci príbehu s výnimkou denných a vedľajších questov. Z denných questov môžete získať zaujímavé veci pre kraftovanie nových Eidolonov. Vedľajšie questy po dokončení zvyšujú lojálnosť, ktorú môžete zameniť za nejaké časovo obmedzené prémiové veci.

Silnou stránkou hry je aj samotný príbeh. Chytľavý a veľmi pútavý. Taktiež pozorným čítaním questov a rozhovorov môžete nájsť rôzne odkazy na iné veci a filmy ako napr. Hatsune Miku, Rómeo a Júlia či Pán prsteňov.

Hrateľnosť už bohužiaľ až tak nevyniká. Bojový systém je dosť nevýrazný, ale z môjho osobného pohľadu je to stále lepšie, ako FF XIV. Máte k dispozícii rôzne efektné a oku lahodiace skilly, ktoré konečne zapadajú do anime štýlu. Animácia postáv ale často zadrháva. Taktiež pri zmene činnosti nie sú pohyby postavy veľmi plynulé. Bossovia púšťajú špeciálne útoky, ktorým sa treba vyhýbať. Špeciálny útok viete predpovedať vďaka upozorneniam v podobe červenej zóny. Tá naznačuje do akého rozsahu bude útok účinný, alebo kam bude smerovať.

Na túto dobu je grafická stránka hry niekde v priemere. Ale, na druhú v stranu v rámci anime MMO hier, sa dá bez problémov zaradiť medzi veľmi slušný nadpriemer. Obsahuje veľké množstvo grafických a špeciálnych efektov, pokiaľ si nastavíte všetko na maximum.

Každému fanúšikovi anime jednoznačne odporúčam vyskúšať. Konečne jedna, ktorá vyčnieva z radu bežných anime MMO. Niektoré vývojárske štúdiá by si z nej mohli brať príklad a nerobiť dookola tie isté prehrešky.

 
Klady
príbeh
grafika v anime štýle
Eidoloni
Zápory
chabé možnosti úpravy postavy
súbojový systém zastal niekde na pol ceste