Mahócukai no Jome 9 / Čarodejova nevěsta 9

Pridané 14. 11. 2019, Autor: Youko Akira
 
Originálny názov:魔法使いの嫁
Anglický prepis:Mahoutsukai no Yome
Anglický názov:The Ancient Magus' Bride
Český názov:Čarodejova nevěsta
Zaradenie:manga
Žánre:fantasy
Témy:zo života, mágia
Orig. rok vydania:2013
Veková hranica:12+
Autor:Jamazaki Kore (ヤマザキコレ) [príbeh a kresba]
 

Prvé veľké dejstvo je u konca. A sme zároveň aj na konci anime adaptácie! Teraz musíme dychtivo čakať na ďalší zväzok a zároveň na druhú TV sériu, aby sme vedeli, čo sa bude diať ďalej. Ale aby sa tam náš hlavný pár dostal, musí si najskôr poradiť s Cartaphilom. Čise odmieta Eliasa po objavení jeho hrozného plánu so Stellou. Zároveň ale musí rýchlo zistiť ako poraziť dračiu kliatbu a Cartaphilus jej ponúka zaujímavé riešenie... 

Veľké finále si zaslúži veľký štýl a Koré Jamazaki to vyriešila svojsky. Všetkými dôležitými postavami v jednom zväzku. Kniha je tak plná postáv, Alica, Renfred, Titania, Oberon, Hugo a ďalší sa tak ukážu na rôznych stranách a niekedy možno aj naraz. Postáv je toľko, že stránky pôsobia až preplnene. Pôsobí tak aj trochu urýchlene, pretože všetky uvedené postavy dostanú len pár stránok či panelov. 

Kresba ostáva impozantná, za tých deväť zväzkov kvalita vôbec neklesla. Autorka však nemá veľa skúseností s akciou, tá trošku kríva. Akčné panely sú mierne neprehľadné a ľahko sa v nich stratí. Preto musím povedať, že v tomto smere je anime lepšie. Kresbe totiž chýba dynamika a nie je ani úplne jasné, čo presne sa na nich deje. 

Čo sa týka samotného deja, pozrieme si spomienky z minulosti, a to rovno dvakrát za sebou. Odhalia sa tak veľmi dôležité informácie k tomu, aby sme sa mohli posunúť ďalej. Skvelou správou je, že Cartaphilus ako záporák dostane hĺbku a dôvody jeho správania sa objasnia. Hlavne kľúčový je vývoj Čiše (a samozrejme aj Eliasa). Krôčik po krôčiku sme videli, ako sa tí dvaja dopracovávajú k nejakým zmenám. Nie vždy však napredovali, niekedy spravili aj kroky späť, bolo však zreteľné, že sa postupne niekam dostanú. Elias si dal isté predsavzatia a jeho výsledok uvidíme až v ďalších zväzkoch, Čise sa s tým na druhú stranu nebabrala a v tejto knihe vidíme značné zmeny v jej správaní. Môžem povedať, že k lepšiemu.

Jedna dejová línia je u konca, ale príbeh o veľmi nezvyčajnom čarodejovi a o nemenej nezvyčajnej učeníčke pokračuje ďalej. Tento zväzok priniesol veľa odpovedí, avšak stále tu je dosť tajomných vecí, ktoré potrebujeme ozrejmiť. Preto nehrozí, že by ste sériu odložili a viac sa k nej nevrátili. Dostali sme naservírované nejaké tie odpovede, ale otázok je stále dosť! Príbeh pokračuje ďalej a koniec je zatiaľ v nedohľadne. Je teda viac než isté, že s Čarodejovou nevestou strávime určite ešte dostatočne dlhý čas. Prvých deväť zväzkov sa vydávalo dva roky, a ja dúfam, že tých rokov ešte pár bude, táto séria mi proste prirástla k srdcu.


Ďakujeme vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok. 

 
8