Mahócukai no Jome 7 / Čarodejova nevěsta 7

Pridané 10. 06. 2019, Autor: Youko Akira
 
Originálny názov:魔法使いの嫁
Anglický prepis:Mahoutsukai no Yome
Anglický názov:The Ancient Magus' Bride
Český názov:Čarodejova nevěsta
Zaradenie:manga
Žánre:fantasy
Témy:zo života, mágia
Orig. rok vydania:2013
Veková hranica:12+
Autor:Jamazaki Kore (ヤマザキコレ) [príbeh a kresba]
 

Siedmy zväzok nadväzuje priamo na ten šeisty. Inak napísané, neobsahuje žiadnu odbočku a zbytočne sériu nenaťahuje. Elias je zmätený, ale to čo cíti, je asi len stará dobrá žiarlivosť. Pretože má Čise rád, neostáva mu nič iné, ako ustúpiť a udobriť sa. Čo by však čert nechcel, náš obľúbený pár nemôžue mať ani chvíľku čas pre seba. Čise omylom očaruje Eliasa, bohužiaľ, nie svojou krásou, šarmom, pôvabom, čiže prirodzeným zjavom, ale omylom... omylom ho uspí! A to na poriadne dlho, pretože zaklínadlá podobného typu sa tak ľahko nerušia, takže pre Čise to znamená novú komplikáciu, ktorú treba súrne, ba priam urgentne vyriešiť. Ale kým si Elias pospal, a to tak, ako asi ešte nikdy pred tým, Čise trápi zvláštny sen. Taký, ktorý neveští nič dobrého do blízkej budúcnosti...

Čise aj Elias sa znovu posunuli, vývoj postáv je proste v tejto sérii nadpriemerný v porovnaní s inými manga sériami. Obaja čelia ďalším a ďalším situáciám, ktoré skúšajú to, ako budú reagovať - čiže na mušku si berú ich povahu. V prvých knihách to vyzeralo tak, že Elias je pre Čise ako otec, ale skutočnosť je taká, že Čise sa stáva Eliasovi matkou. Obaja postupne emotívne aj citovo dospievajú, aj keď poľudštiť a pozmeniť povahu prastarého mága neznámeho pôvodu, je určite o niečo tvrdší oriešok. Pozorovať ich medziľudskú interakciu je však zábavné a ponúka aj dosť priestoru na zamyslenie sa. 

Pribudnú aj v tomto dieli ďalšie nové postavy, teraz to budú Renfredovi známi. Možnože tých postáv je pre niekoho už trochu veľa, ale zdanie klame. Minimálne tí z vás, ktorí videli anime, vedia na čo by sa mali fanúšikovia knižnej série tešiť. A tí neznalí... nuž!

Rozprávky pôvodne vôbec neboli určené pre deti. Rozprávali si ich dospelí, aby sa jednoducho vystríhali pred konaním zla, či niekoho mravne prevychovali. Preto bývali často strašidelné. A táto verzia o kráske a zvierati tiež cieli na úplne iné publikum, nakoniec, kto sa už s pôvodnou verziou tejto rozprávky stretol, vie o tom svoje. Týmto zväzkom sa ocitáme na tej temnejšej strane žánru. Séria si stále udržuje svoju magickosť, ale dostáva už temnejší spád a miestami možno až hororový nádych. Ani v magickom svete sa nevyhnete nástrahám stvorenými ľuďmi, akými sú už spomenuté drogy v predošlom zväzku, alebo zabíjanie ohrozených druhov pytliakmi.

Kresba ostáva naďalej očarujúca. Klobúk dole má autorka Koré Jamazaki hlavne pri tmavých scénach, kde využíva bravúrne tušovú techniku tak, aby napríklad temný les v prvej kapitole nesplýval spolu s Ruthom v jednu čiernu machuľu. Do tejto kresby sa proste musíte zamilovať, spôsob, ako všetky nadprirodzené prvky prichádzajú k životu vďaka autorkynmu talentu, je obdivuhodný. Ale pochopiteľne, ak si plánujete kúpiť už siedmu knihu, tak asi ste už kráse Čarodejovej nevesty prepadli. 

Siedma kniha znovu končí cliffhangerom. Ale hlavne, epizodickosť už úplne ustúpila celistvému príbehu, ktorý je vďaka dejovým zvratom čím ďalej lepší. Ostáva nám už dychtivo čakať na pokračovanie, ktoré príde zase o tri mesiace v auguste. 


Recenzia vyšla aj na Fantasy-Svet.sk
Ďakujeme vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok. 

 
9