Montaro

Pridané 11. 03. 2017, Autor: Youko Akira
 
Originálny názov:もんたろう
Anglický prepis:Montarou
Anglický názov:Montaro
Žánre:platformovka
Platforma:PC
Orig. rok vydania:2016
Grafický štýl:3D
Výrobca:JCKSLAP
 

 Montaro je hra inšpirovaná populárnym internetovým meme menom doge, psík rasy akita inu s prihlúplym výrazom. A keďže meme sa nedajú brať vážne, ani vývojári tejto hry to vážne nemysleli. Hra je plná skrytých srandičiek, pretože je naozaj wow, such amazing, im ur good boy, many fun...

Účelom hry je napredovať so psíkom a pritom kradnúť nohavičky dievčatám a zbierať mince. Musíte si však dávať pozor na zlé mačky, pomstychtivé sliepky, kŕdle vtákov a iné prekážky ulice.

 Ovládanie je jednoduché: stačí vám len myš. Pomocou ľavého kliku jednoducho skáčete, zatiaľ čo psík veselo ide vpred. Máte tri životy v podobe nohavičiek, ktoré ak nejako stratíte, zase doplníte ukradnutými nohavičkami priamo spod sukní školáčok. Nekonečný level sa postupne generuje a stáva ťažším. Pixelová grafika vám pri tom dá pocit starých online hier založených na rovnakom princípe a samotná animácia je svieža bez zádrhov.

V hre je mnoho skrytých srandičiek osviežujúcich zábavu. Okrem nohavičiek zbierate aj mince, za ktoré si kupujete kostýmy. Mimo toho je tu mnoho skrytých achievementov na steame, stačí sa trošku pohrať v samotnom menu, a možno ostanete prekvapení.

 Problémom je ale len jedna nekonečná úroveň. Tá sa postupne generuje a aj mení, ako sa dostanete ďalej, dokáže ale rýchlo omrzieť a tak to niekto zabalí už po pár minútach. Preto si myslím, že Montaro by bol perfektný skôr ako mobilná hra, kde jednoduchým dotykom skáčete a neriešite kde ste, či v autobuse alebo v čakárni. Za cenu necelého eura zase ale veľa čakať nemôžeme.

Pri týchto typoch hrách zvyčajne mávame aj nejakú tabuľku skóre ostatných hráčov, čo by bola príjemná malá fičúrka, ktorá tu chýba. Hra tak nemá žiadny cieľ, jedine ten osobný. 

 
7