Pozvánka na UniCon 2017

Pridané 26. 01. 2017, Autor: Youko Akira

Trnava je relatívne malé krajské mestečko známe svojou kultúrnou hodnotou. Aj napriek tomu však nezaspala v stredoveku a za pomoci iniciatívy vysokoškolských študentov tu vznikol ešte minulý rok nový herný festival.

My by sme vás teraz chceli pozvať už na druhý ročník UniCon-u, ktorý sa bude konať 17. – 19. februára 2017 v priestoroch fakulty masmediálej komunikácie (FMK Jama). Súčasťou programu budú prednášky zamerané na hry, herný vývoj, youtuberov, ale aj larp, cosplay a i. Chýbať nebudú ani workshopy alebo prehliadka rôznych historických aj nových herných zariadení, a ako to u hráčov býva, budú aj LAN turnaje (CS: GO, Overwatch, LOL, DOTA 2, Rocket League, Heartstone). Vymoženosťou je aj fotenie návštevníkov pred zeleným plátnom, kde si môžete vybrať vlastné pozadie namiesto klasicky nudných brandových stien. Tým sa však nekončí, program je oveľa bohatší ako len týchto pár vymenovaných vecí.

Pre záujemcov cosplay-u boli registrácie spustené a ceny sú viac než lákavé, ako napríklad 2x vstupenka so spiatočnou letenkou na Londýnsky MCM London Comic Con či 100 € kupón do obchodu Koloria v Bratislave zaoberajúcim sa divadelnou kozmetikou, maskami a textilnou galantériou. 

Ak máte záujem o účasť na festivale, môžete si UniCon dať do eventov na facebooku TU, alebo navštíviť web www.unicon.lol, a pre naladenie nálady tu máte ešte jeden aftermovie z minulého ročníka.