Pozvánka na Acon 2017

Pridané 04. 04. 2017, Autor: Youko Akira

Už o pár dní sa v Prahe, miestnej časti Holešovice predvedie nový festival Acon (asiacon.cz) s podtitulom Vychádza slnko, ktorý prinesie rôzne prednášky, workshopy a iné aktivity z ázijských krajín priamo k nám. Festival sa bude konať 14. – 16. 04. 2017 v troch budovách (Cross Club, OA Holešovice a Bleší Trhy Holešovice). Hlavným zámerom festivalu je zoznámiť širšiu verejnosť s Áziou pomocou spojenia zábavy a vzdelávania v jednom v českom aj anglickom jazyku. Festival sa apoliticky venuje krajinám ako sú Japonsko, Kórea, India, Čína, Vietnam ale aj blízkemu východu a moslimskej kultúre v rámci osvety. Nebudú však chýbať ani rôzne hry a čiastočné pokrytie pre návštevníkov bude mať aj veľmi populárna komiks sekcia a alternatívne, nielen módne štýly. Ceny festivalu budú začínať na 300 Kč za tri dni zábavy.

Na festivale bude prebiehať aj kvalifikácia na Cosplay World Masters, nebude chýbať ani tanečná a spevácka súťaž A-Dance a A-Sing. Pre tých, čo si na CWM netrúfajú sa môžu prihlásiť do Cosplay starter-a. 

„Celý nápad festivalu vznikol v našich hlavách už pred pár rokmi. Strávili sme preto túto dobu ako pomocníci na festivaloch a organizáciou menších akcií, aby sme získali spätnú väzbu od zákazníkov. Čo vlastne chcú a čo ich robí šťastnými bolo pre nás to najdôležitejšie. Z tejto práce nakoniec vznikol samostatný projekt kultúrno-zábavného festivalu,“ tvrdí Jan Král, programový riaditeľ festivalu. 

Ak vás teda Acon oslovil, môžete si ho dať do eventov na Facebooku TU. Prídte sa zabaviť a prípadne si s nami sadnúť na pokec :)