Festivaly Nipponfest a Hangukon sľubujú opäť kvalitný program

Pridané 05. 11. 2019

Jedinečné kultúrne festivaly konajúce sa 08. – 10. 11.2019 tradične v priestoroch Domu Kultúry Zrkadlový Háj.

Japonská časť privíta zahraničnú Cosplay hosťku Lilie Morhiril. Štefan Pecho ml. zase návštevníkom ozrejmí kultúrne a spoločenské faktory, ktoré vplývajú na profesionálnu komunikáciu s Japoncami. Kórejská časť okrem tradičných K-PoP tanečných vystúpení zaujme lekciou kórejskúho písma ako aj to ako vyzerá život zahraničného študenta na kórejskej vysokej škole.

Lilie Morhiril je cosplayerka pôvodom z Talianska a cosplayu sa venuje od roku 2005. Nielen ona bude súčasťou nášho rozšíreného cosplay zázemia. Väčší priestor dostali aj Cosplay stánky kde ponúkame priestor pre cosplayerov na stretnutie sa s fanúšikmi, predaj printov no ale aj získavanie nových kontaktov. Neoddeliteľnou súčasťou programu bude aj ukážka presekávania japonským mečom – katanou, v podaní OZ Kenshin-tachi.

Rozšírenia sa dočkajú aj priaznivci kórejskej popovej hudby a tanca. Pre členov tanečných skupín sú pripravené nové priestory kde si môžu precvičovať svoje súťažné choreografie.

Nipponfest a Hangukon určite zaujmú aj svojou Workshopovou časťou. Okrem iného si tento rok môžu návštevníci vyskúšať maľovanie na vejáre či masky. Lukáš vyletel pripravil Príbehy o šógi a go aj s krátkymi ukážkami hier. Pre maškrtných bude možnosť ozdobiť si vlastný medovník a dokonca si vyskúšať pripraviť vlastné cestoviny Soba z pohánkovej múky ozvláštnené matcha práškom.

Okrem vzácneho hosťa a rozsiahlej Cosplay a Kpop sekcie sa návštevníci môžu tešiť opät na kvalitné, odborné ale aj zábavné prednášky. Takisto sa rozšírila ponuka workshopov, možnosť odskúšania si tradičného japonského Kimona alebo kórejského Hanbok-u a môžete sa odfotiť s našim profesionálnym fotografom vo fotografickom kútiku a množstvo ďalšieho.

Tím Nipponfest a Hangukon, organizátor Občianske Združenie Xagnam,
https://www.facebook.com/NipponfestSVK/
https://www.facebook.com/Hangukon/