Novinka: Amaltea, princezna šermířka

Pridané 11. 05. 2018, Pridal(a): Youko Akira

V pondelok, 14. mája 2018 vychádza robustná 520 stránková kniha Amaltea, princezna šermířka, podľa trojdielnej rovnomennej komiksovej série od švédskej spisovateľky Natalie Batisty. Kniha je omnibus, takže všetky tri časti sú obsiahnuté v jednej veľkej knihe. 

Vo fantasy svete, v ktorom vládnu ženy mladá rozmaznaná princezná musí poraziť draka a tým zachrániť princa v núdzi. Zanir ponúka aj ukážku prvej kapitoly. Treba navyše dodať, že autorka bude prítomná na Animefeste 2018 v Artist Alley ako hosť, takže ak sa chystáte, určite by ste mali svoju pozornosť upriamiť aj tam. 

Anotácia:
Princezna Amaltea je tak trochu sobecká, prostořeká a ne moc spokojená. Od matky dostala nepříjemný úkol. Najít a zachránit prince v nesnázích, vzít si ho za muže a získat tak vládu nad svým vlastním královenstvím. Jenže, co když princ o sňatek nestojí? Co když si na něj dělá zálusk ještě někdo další? A co když jí tohle dobrodružství změní pohled na celý svět?

Nechte se vtáhnout do fantastického světa plného zlodějek, princů, kouzel a draků. Švédská autorka Natalia Batista, představitelka směru „evropská manga“, útočí lehkým humorem a nadsázkou na zajeté pořádky nejen v naší společnosti.

Amaltea, princezna šermířka
brožovaná väzba (520 ČB strán)
ISBN - 978-80-906765-2-7
Autorka: Batista, Natalia (scenár, ilustrácia)
Vydané: máj 2018 - 1. vydanie
Doporučená predajná cena: 549,- Kč