Splatoon 2 – Global Testfire gameplay a dojmy

Pridané 24. 03. 2017, Pridal(a): Joey
 
Originálny názov:Splatoon 2
Anglický názov:Splatoon 2
Žánre:akcia, strieľačka
Platforma:Nintendo Switch
Orig. rok vydania:2017
Veková hranica:7+
Grafický štýl:3D
Výrobca:Nintendo Entertainment Analysis & Development
 

Global Testfire sa koná od 24. 03. až do 26. 03 a servery budú dostupné 6 krát po dobu jednej hodiny. Z každej tejto hodiny sa pokúsime priniesť nejaké video.

1. hodina

Prebehla 24. 03 od 20:00 do 21:00, kde sme testovali prvú trojicu zbraní a zároveň sa učili novú ovládaciu schému, ktorá je trochu odlišná v porovnaní s prvou hrou. Zároveň bol v testovaní Pro Controller, ktorý už má v sebe pohybové ovládanie, avšak oproti WiiU gamepadu ma odlišné rozloženie tlačidiel, takže chvíľu trvalo si na to zvyknúť.

2. hodina

Bola 25. 03. medzi 4:00 až 5:00 ráno. Na začiatku sme dosahovali hrozné výsledky, pretože boli testované rôzne ovládacie schémy, ako napr. hranie s joy-conmi v ruke. Taktiež sme zistili, že sniperi v tejto hre to nemajú jednoduché. :) Neskoršie sme sa vrátili k zabehnutej schéme a tak sa konečne začalo dariť. Avšak v druhej polovici hodinky sme skôr čakali na ľudí, než hrali, preto sme sa rozhodli video skrátiť o vyčkávanie v lobby.

3. hodina

Sa konala 25. 03. od 12:00 do 13:00. Vyskúšali sme počas celej hodiny používať iba jednu zbraň. Počas tejto hodiny sa začali objavovať podobné drobné problémy, ako mala prvá hra. Výber hráčov do tímov by mal byť náhodný, avšak občas má človek pocit, že to až také náhodné úplne nie je. Čím dosahujete v hre lepšie skóre, tým na prekvapenie dostávate do tímu horších hráčov. Ako keby sa hra snažila vybalansovať skill level medzi hráčmi. Samozrejme je to len domnienka, ale podobné nepochopiteľné veci sa diali aj v prvej hre, takže by to nebolo prekvapením. Taktiež si Splatoon 2 bude vyžadovať aj menší balans zbraní, ale aj navzdory tomu sme sa počas tretej hodiny dobre bavili i keď posledných 15 minút sme opäť len čakali v lobby.

4. hodina

Prebehla 25. 03. od 20.00 do 21:00. Tu sa začali objavovať problémy z prvej hry, ktoré autori naďalej ignorujú. Vypadnutie hráča na začiatku hry je najhoršie, čo sa môže stať. Vďaka herným mechanikám je len malá šanca, že vyhráte zápas traja proti štyrom. Vstupujete tak do dopredu prehratého boja a nedá sa s tým nič robiť. Tento problém sa veľmi často objavoval v prvej hre, kde takmer v každom druhom zápase niekto vypadol a už bolo v podstate jasné, ktorá strana vyhrá. A pritom existujú rôzne riešenia, ktoré by pomohli zápas vybalansovať. Napríklad by sa zápas stopol a hra by začala hľadať hráča pre doplnenie, čo by bolo zjavne zložitejšie. To jednoduchšie i keď menej decentné by bolo vykopnúť nejakého hráča z druhého tímu, aby sa vyrovnal počet hráčov. Prípadne nepenalizovať tím s menším počtom hráčov pri prehre. Hráči budú vypadávať stále, pretože niekedy nie je problém len na strane servera ale aj u hráča, keď si zle nastaví router alebo má nekvalitné pripojenie. Lenže práve kvôli jednému hráčovi je potom penalizovaný celý tím. Výpadky hráčov sa ale počas týchto testov nedejú veľmi často oproti pôvodnej hre, takže stále je malá nádej, že to nebude v budúcnosti nejako ovplyvňovať výsledky. Uvidíme ako to bude pri vydaní hry a ako do toho zasiahne platený multiplayer.

5. hodina

Počas tejto hodiny, ktorá sa uskutočnila 26. 03. od 5:00 do 6:00 sme si veľmi nezahrali. Celkovo bolo okolo 5 zápasov a zvyšný čas sme čakali na hráčov v lobby. Na to, že sa mal zapojiť celý svet, to vyzeralo len na európsky región, ktorý v tom čase spal. Ale aj napriek tomu sa podaril jeden husársky kúsok.

6. hodina

Posledná hodina prebehla 26. 03. medzi 13:00 a 14:00. Už nebola núdza o hráčov i keď väčšinu času sme hrali s tými istými. Navyše bolo vidieť, že väčšina z nich už má ovládanie zmáknuté a tak celý čas to bolo veľmi vyrovnané a rozdiel bol zvyčajne minimálny. Dokonca ani problémy s pripojením sme nezaznamenali, čo je malý zázrak.

Prvé dojmy

Z betatestu mám pomerne zmešané pocity. Na jednej strane sa mi páči vylepšený dizajn, nové zbrane, mapy a hra si stále drží svoje kvality v rámci zábavy a vysokej hrateľnosti. Na strane druhej sa tu objavujú tie isté problémy ako v prvej hre. Hlavne výpadok hráča v tíme už mohli nejako rozumne poriešiť. Celkovo ale pripojenie a stabilita hry bola na omnoho lepšej úrovni a výpadky boli len minimálne. Otázka možno je, či bol dostatok hráčov pre otvorený betatest a to neovplyvňovalo aj stabilitu hry. Minimálne na európskom kontinente bola o hráčov núdza. Čiže kvalita serverov sa ukáže až pri oficiálnom vydaní. Veľa môže ovplyvniť aj platený multiplayer na jeseň tohto roka.

Pokiaľ je pre vás takmer päť hodinový maratón videí veľa, tak aspoň na záver malá perlička v podobe perfektného skóre celého tímu.