Spice and Wolf VR príde aj na Switch

Pridané 31. 05. 2019

Nintendo Labo je pokus Nintenda ponúknuť deťom trochu odlišný typ zábavy kombináciou kartónových skladačiek a konzoly Switch. Aj keď prišli so zaujímavými nápadmi (napríklad pomocou kartónu si poskladať funkčný klavír), Labo nedosiahlo vytúženej pozornosti. Trochu väčšieho rozruchu priniesli s Labo VR Kitom, vďaka ktorému si pomocou kartónu poskladáte VR okuliare pre Switch.

Okrem niekoľko minihier, ktoré kit obsahuje, Nintendo začalo aplikovať okuliare do svojich väčších hier ako Legend of Zelda (upravená kamera pre VR pohľad v celej hre), Super Mario Odyssey (minihry) a najnovšie aj Super Smash Bros. Zdalo sa, že ide len o akýsi experiment Nintenda priniesť lacný koncept VR pre Switch s využitím svojich vlastných hier aby zistili, aký bude ohlas. Doteraz tak nebolo jasné, či iné štúdia vôbec budú mať záujem priniesť nejaké VR hry pre Switch. Ľady sa nakoniec prelomili a bola ohlásená prvá VR hra, ktorú by pre Labo málokto čakal.

Jedná sa o Spice and Wolf VR od japonského štúdia SpicyTails. Spice and Wolf je veľmi známa novela, ktorá dostala aj svoju anime adaptáciu. Autor novely Isuna Hasekura úzko spolupracuje so štúdiom a vytvára pre hru príbeh. Žáner hry je ale celkom zaujímavý. Autori hru označili ako VR anime a chcú byť priekupníkmi tohto zatiaľ experimentálneho žánru. Podľa ich slov sa snažia dodať anime nový rozmer, kde môžete celý príbeh sledovať tak, ako keby ste tam priamo boli. A 3D prostredie má tomu celému dodať potrebnú hĺbku.

Príbeh v hre bude trvať celkovo 40 minúť a rozdelený bude na 3 epizódy. Zatiaľ je len známe, že celé sa to odohráva v starom mlyne uprostred lesa. Okrem príbehové módu bude hra obsahovať aj interaktívny mód, kde budete môcť hladiť Holo po hlave alebo hladiť jej chvost, prípadne presúvať a skúmať rôzne predmety v miestnosti. Bohužiaľ interaktívny mód bude pre Switch obmedzený a zatiaľ nie je jasné, čo nebude možné robiť oproti iným verziám.

     
     

Hra vychádza na Oculus Rift, Oculus Go a HTC Vive 3. júna za cenu približne 25 eur, čo je pomerne vysoká cena za ponúkaný obsah. Oculus Quest, PS4 a Switch verzia bude dostupná v priebehu tohto leta. Na Steam bude vydaná aj non-VR verzia bez interaktívneho módu, kde si budete môcť celý príbeh pozrieť ako klasické 3D anime.