Pokémon Sword & Shield je najrýchlejšie predávajúcou hrou na Nintendo Switch

Pridané 27. 11. 2019

Pokémon séria konečne debutovala na hracej konzole, avšak nezaobišlo sa to bez problémov a niekoľko kontroverzných rozhodnutí. Prvá vlna negatívnych ohlasov prišla s informáciou, že najnovší prírastok do série nebude obsahovať všetkých pokémonov. Z viac ako tisícky sa počet zredukoval približne na 400. GameFreak to odôvodnil tým, že všetkých pokémonov musia nanovo vymodelovať, keďže hra bude vydaná na výrazne výkonnejší hardvér s omnoho vyšším rozlíšením.

Po tom, čo však hra bola predčasne vypustená do sveta ju zanalyzovali datamineri a zistili, že väčšina modelov starších pokémonov bola použitá z predošlých hier bez žiadnych výrazných úprav. Štúdio tak muselo čeliť ďalšej vlne kritiky.

Aj napriek všetkým problémom a kontroverziám, ktoré sa niekoľko týždňov pred vydaním nahromadili sa zdá, že to predaje hry veľmi neovplyvnilo. Dokonca sa dá povedať, že to malo opačný efekt a Pokémon Sword & Shiled sa stal najrýchlejšie predávajúcou hrou na Nintendo Switch. Len za 3 dni sa predalo viac ako 6 miliónov kusov celosvetovo. Každý región si odhryzol približne rovnaký diel, kde Japonsko a Severná Amerika majú každý dva milióny a Európa so zvyškom sveta ďalšie dva milióny.

Hra tak predbehla všetky ostatné najrýchlejšie predávané tituly ako The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Super Mario Odyssey či Mario Kart 8 Deluxe. V Severnej Amerike dokonca prelomila rekord ako najrýchlejšie predávajúca sa hra zo všetkých generácií pokémonov.