Nintendo Switch Lite predstavený

Pridané 10. 07. 2019

Už dlho sa vedelo o tom, že Nintendo pripravuje kompaktnejšiu verziu svojej hybridnej konzoly. Nevedelo sa len, kedy ju oznámi verejnosti. A konečne sme sa dočkali. Spoločnosť zverejnila video, kde detailnejšie predstavila nový prírastok do Switch rodiny nazvaný Switch Lite. Aj keď v názve stále figuruje názov Switch, Lite verzia je určená pre handheld hranie a nebude možné ju pripojiť k TV.

Oproti vlajkovému produktu Lite verzia nebude mať niekoľko funkcií. Všetky vymoženosti Joy-conov ako HD rumble, IR pohybová kamera a pohybové ovládanie konzola neobsahuje. Gyro ako jediné zostalo zabudované. Všetky vymenované veci boli v hrách využívané veľmi málo ak vôbec a ich odstránenie aspoň pre Lite verziu bolo očakávané, keďže ovládače sa nebudú môcť vyberať.

     

Handheld bude o niečo menší a samozrejme ľahší približne o 120g s celkovou váhou približne 275g. (Originálny Switch váži približne 398g s Joy-con ovládačmi.) I keď dizajn nemusí každému sadnúť, väčšia kompaktnosť zariadenia zaručí aj väčšiu odolnosť voči pádom oproti originálnej konzole. Nintendo zatiaľ predstavilo 3 farebné variácie - šedú, žltú a tyrkysovú. Okrem toho ohlásili aj špeciálnu limitovanú Pokémon edíciu, ktorá bude vydaná 8. novembra.

Veľa ľudí určite potešilo, že 4 tlačidlá na ľavom ovládači boli zamenené za klasický D-pad. Display je menší 5.5 palcový a batéria vydrží približne o jednu hodinu dlhšie oproti originálnemu Switchu.

Nintendo Switch Lite vychádza 20. septembra 2019 za cenu 199 eur.