Nintendo predstavil nový Switch

Pridané 17. 07. 2019

Keď sa hovorilo, že Nintendo pripravuje dve nové verzie Switch konzoly, každý očakával Mini a Pro verziu. Zatiaľ čo mini verzia s označením Lite sa stala skutočnosťou nad Pro verziou stále visí otáznik. Preto ohlásenie novej verzie veľa ľudí asi nepoteší. Jedná sa iba o drobnú revíziu, kde bude použitý nový Tegra procesor s upravenou architektúrou, vďaka čomu Switch dosiahne nižšiu spotrebu a teplotu. Tento procesor je použitý aj Lite verzii.

S touto úpravou bude mať nový model takmer dvojnásobnú výdrž batérie. Z pôvodných 2,5 - 6,5 hodín na 4,5 - 9 hodín. Táto revízia sa v Európe začne predávať začiatkom septembra. Ak chcete s kúpou počkať a kúpiť si Switch s lepšou výdržou, musíte si dať pozor, aby ste nekúpili starý model. Nový model bude mať označenie HAC-001(-01) zatiaľ čo ten aktuálny má iba HAC-001. Taktiež sériové číslo bude začínať písmenami XKW zatiaľ čo aktuálne ma XAW.

Zostáva už len dúfať, že Nintendo stále pracuje aj na PRO verzii. Pokiaľ by to aj bolo skutočne tak, je veľmi málo pravdepodobné, že bude ešte predstavená tento rok.