NCSoft sa pokúsi revitalizovať Blade and Soul

Pridané 27. 10. 2019

Blade and Soul je kórejská MMORPG hra zasadená do mytologickej/fantasy Ázie. Väčšina priaznivcov MMO žánru určite o tejto hre už počuli alebo ju dokonca hrali. Medzi jej prednosti patrí intenzívny súbojový systém a zaujímavý exotický vizuál. Zo začiatku sa tešila veľkej popularite, ale ako to býva zvykom, hráči začali postupne odchádzať s viacerých dôvodov.

Najčastejšie spomínaným dôvodom je práve zmrvená optimalizácia, kde aj tie výkonnejšie počítače nedokážu udržať stabilné FPS hodnoty a v raidoch sa hráči musia popasovať s pravidelným trhaním obrazu či dokonca zamŕzaním celej hry. A každým novým obsahom sa situácia iba zhoršuje. Zdrojom problému je aj fakt, že hra bola vyvíjaná na starom UE3 engine, ktorý nedokáže efektívne využívať viacero jadier procesora. Keď k tomu pripíšeme niekoľko nešťastných rozhodnutí firmy a veľmi slabú podporu západnej verzie, bolo len otázkou času, kedy západná verzia hry začne trpieť nedostatkom hráčov.

Preto sa NCSoft po vzore konkurenčnej hry Tera rozhodol nakoniec celú hru preniesť do modernejšieho UE4 enginu s vylepšeným vizuálom a dlho očakávanou optimalizáciou. Po pravidelných odkladoch spoločnosť konečne priniesla trailer ako aj dátum spustenia kórejskej verzie na december 2019. Západná verzia by sa mohla dočkať spustenia okolo februára až marca 2020.

Hráči na novú verziu čakajú už veľmi dlho avšak neskrývajú aj obavy či NCSoft dokáže priniesť sľúbenú optimalizáciu, ktorú Blade and Soul potrebuje. Po niekoľkých prešľapoch väčšina totižto stratila dôveru k firme a toto je posledná šanca na obnovenie pôvodnej komunity a slávy u západnej verzie. Určite budeme situáciu naďalej sledovať. Nebudú chýbať prvé dojmy a pravdepodobne aj nová recenzia.