Kritika sa vráti do Európy už čoskoro

Pridané 03. 11. 2019

Kritika Online je jedna z mála hier, ktorá sa môže označiť ako akčné MMORPG. Pokiaľ ste ju nemali možnosť hrať, jej herný a súbojový systém je veľmi podobný značke Dragon Nest. Obsahuje niekoľko máp, kde vidíte všetkých hráčov, ale majoritnú časť obsahu tvoria inštancie.

Problémy so západnou verziou sa ťahali už od začiatku. Nielenže prišla na západ pomerne neskoro, ale vydanie hry si zobrala na starosť firma s mierne pošramotenou povesťou. Agresívne praktiky mikrotransakcií a podcenenie komunity malo za následok, že hra sa na západe veľmi neohriala a bola ukončená v apríli tohto roku.

Vyzerá to ale, že západná komunita stále existuje, pretože štúdio stojace za vývojom ALLM, sa rozhodlo vrátiť na západný trh a poskytnúť NA a EU server na vlastné náklady. Hra bude dostupná v priebehu novembra pod novým názvom Kritika: REBOOT aj s niekoľkými zmenami. Stamina bude odstránená, takže už vás nebude hra penalizovať za jej prekročenie. Taktiež bude prekopaný systém dropov a odmeňovanie hráčov. Väčšina výzbroje bude predajná a takmer všetky veci bude možné získať priamo v hre.

Podľa posledných informácií, EU server by mal byť online už 13. novembra. Čoskoro sa tak dozvieme, čo si autori pripravili pre západných hráčov a do akej miery sa im podarí obnoviť pôvodnú komunitu.