Je TERA 2 vo vývoji?

Pridané 16. 11. 2019

Je známe, že BlueHole Studio momentálne pracuje na dvoch projektoch pod kódovým označením Project W a Project EXA. Prvý z nich už bol oficiálne predstavený ako Ascent: Infinite Realm, čo je MMORPG hra, ktorá by sa mala dostať na západ v prvých mesiacoch budúceho roka. Avšak o projekte EXA sa zatiaľ nič konkrétne nevie. Je tu ale niekoľko informácií, ktoré by mohli naznačovať, že sa jedná o pokračovanie známej MMORPG hry TERA.

Prvou nápoveďou by mohli byť obrázky, ktoré vypustil do sveta jeden z ich dizajnérov 3D postáv. Na nich sú ženské a mužské modely ľudskej rasy a taktiež vylepšený model rasy, ktorý je veľmi známy práve z tejto hry a to Elin.

     
     

Bohužiaľ v tomto prípade ale dané obrázky nemusia byť smerodajné, pretože ľudia pracujúci na herných projektoch sú viazaní mlčanlivosťou a zvyčajne majú zakázané vydávať akékoľvek informácie týkajúce sa aktuálnych projektov. Môže sa tak jednať iba o súkromné portfólio vývojára, ktorý vytvoril dané postavy vo voľnom čase alebo pred nástupom do firmy.

Obrázky však nie sú jediné vodítko. BlueHole Studio v jednom rozhovore povedal, že "Project EXA bude priamym pokračovaním jednej z ich vydaných MMORPG hier" a že "na vývoji pracujú ľudia stojaci za hrami Aion, TERA a ArcheAge". (Aion a ArcheAge mali tab-target systém zatiaľ čo TERA akčný súbojový systém.)

Štúdio v ďalších rozhovoroch doplnilo, že "daná hra bude odlišná od doterajších", čo trochu zamiešava s teóriou. A tiež, že to bude "MMORPG ďalšej generácie" a "poskytne hráčom úplne nové herné zážitky".

V tomto momente zostáva už len čakať, kedy sa BlueHole Studio rozhodne predstaviť ich utajovaný projekt a či sa z toho nakoniec naozaj vykľuje nová TERA.