Japonské startupy 4

Pridané 23. 12. 2017, Autor: yeticek

Zas a znova, technológia nepočká a Japonsko snáď nikdy neprestane vymýšľať nové veci. Vitajte v rubrike japonské startupy, kde sa pozrieme, čo je nového v technickej sfére, za mesiac september 2017.

Collet
Collet je platforma v oblasti crowdsourcingu (verejnosť je vyzvaná, aby spolupracovala na vývoji nejakej novej veci za účelom dosiahnutia nejakého spoločného cieľa či už v technologickej oblasti, tvorbe dizajnu alebo vylepšovaní algoritmov). Táto platforma sa zameriava, na projekty týkajúce sa videa. Obsahuje profily rôznych profesionálov a ich portfóliá. Zastrešuje všetko, od vybrania tímu, ktorý bude realizovať zvolený projekt, určenia spôsobu komunikácie, zdieľania zdrojov a plánovanie postupu.

Monomy
Monomy predstavuje online aplikáciu pre obchod s módou. Je to vlastne upravená verzia aplikácie Etsy a spolupracuje s remeselníkmi, továrňami a inými poskytovateľmi šperkov a doplnkov. Užívatelia si môžu pozerať tovar, pričom môžu poskytovateľov služieb požiadať o špecifické produkty „šité na mieru“.

Learnie
Služba zameraná na výučbu angličtiny pre deti základných škôl. Špecializuje sa na výučbu angličtiny cez online kurzy a konverzáciu. Väčšina anglických kurzov sa zameriava na konverzáciu s natívnym anglicky hovoriacim človekom. Learnie sa sústredí na skupinové konverzácie s Japoncami, čo sa naučili po anglicky. Cieľom je vytvoriť, čo najmenej stresujúce a zábavné prostredie pre deti.

Summon
Aplikácia zameraná na trh „skrášľovania“. Potrebujete kaderníka? Manikúru? Či nebodaj osobného trénera? Aplikácia obsahuje veľké množstvo freelancerov (podnikatelia na voľnej nohe), ktorých je možné si najať. Neponúka iba tieto služby, jej záber je v širšom spektre, od aranžérov kvetov, až po živé hudobné vystúpenia.

Yoropay
Perfektná aplikácia na sledovanie pôžičiek alebo dlžôb, ktoré používateľ má. Užívatelia môžu jednoducho sledovať dlžoby, zapisovať si k nim poznámky a prípadne poslať dlžníkom upomienku. Najzaujímavejšou vecou na celej aplikácii je možnosť splatenia dlžôb okamžite, cez aplikáciu pomocou kreditnej karty, prípadne virtuálnej peňaženky.

Moge Check
Aplikácia pomáha používateľom s poskytovaním hypotéky. Na základe určitých osobných údajov vie vypočítať približne akú vysokú hypotéku môžu žiadatelia očakávať a aké majú možnosti pôžičiek. Ak chce záujemca vedieť viac, aplikácia mu ponúkne a naplánuje konzultácie s konkrétnymi spoločnosťami.

XZ Closet
Móda zas a znova. Aplikácia umožňuje používateľom nahrať obsah svojej skrine do aplikácie, kde si môžu zladiť svoje oblečenie podľa uváženia.

Suvaco
Ďalšia zaujímavá aplikácia, tentokrát určená pre vlastníkov nehnuteľností a spoločnosti poskytujúce služby s tým späté. Užívatelia si vedia vybrať z ponuky projektov od rekonštrukcií, výstavby, konzultácií a podobne. Následne majú možnosť kontaktovať špecializované spoločnosti a dohodnú sa na objeme práce a cene.

Shelfy
Podobne ako Suvaco, Shelfy združuje skupinu špecialistov a majiteľov obchodov, prípadne iných priestorov. Tí zadajú požiadavku ako chcú interiér/exteriér vylepšiť, aké sú ich požiadavky, dizajn, proces výstavby a následne im aplikácia vyberie adekvátny zoznam odborníkov, z ktorých si už vyberú najlepšieho kandidáta na realizáciu.

Autok
Máte plný kalendár ? Neviete kedy máte čas a kedy nie? Autok je zameraný na organizovanie a plánovanie. Používateľ pridá do Autoku nové udalosti a ten navrhne možné voľné termíny, prípadne presunie menej podstatné udalosti, aby vytvoril miesto, pre novú pripomienku.