Japonské startupy 3

Pridané 28. 10. 2017, Autor: yeticek

Dnes sa pozrieme znova na najzaujímavejšie startupy v Japonsku za posledných pár mesiacov.

Qouine
Spoločnosť Qouine vytvorila platformu, pre obchodovanie s kryptomenou. Ponúka 0% dane pre mnoho kryptomien. Má prispôsobiteľné rozhranie, čo pomáha skúseným investorom lepšie investovať svoje financie.

Nileworks
Netradičný startup zameraný na výrobu poľnohospodárskych dronov. Ich účelom je lietanie ponad polia a monitorovanie rastu a zdravia rastlín. Drony sú automatizované a dokážu lietať, bez nutnosti ovládania. Sú takisto schopné aplikovať pesticídy nad úrodou s vysokou presnosťou.

Yappli
Yappli poskytuje platformu pre mobilné telefóny. Táto slúži na manažment aplikácií. Manažment je možný buď v rámci pracovnej skupiny alebo individuálne. Takže pokiaľ chcete vyvíjať aplikácie ale neviete ako, Yappli je určený práve vám. Dokáže jednoducho navrhovať obrazovky, kombinovať funkcie a manažovať dáta. Funguje skrz platformy a vie tak isto aj sledovať či vašu aplikáciu niekto používa.

Town Story
Aplikácia Town Story obsahuje rôzne služby, ktoré sa nachádzajú v okolí a mestách. Cieľom je posilniť lokálnych obchodníkov, tvorcov, prípadne pestovateľov, a zviditeľniť ich na trhu. Rovnako slúži aj na zdieľanie verejných informácií a obsahuje aj notifikačný systém o konajúcich sa akciách, prípadne stave núdze.

Neurospace
Ďalší startup poteší najmä spachtošov ako som ja. Neurospace sleduje kvalitu spánku a následne pozbiera tieto dáta, a zdieľa ich so zamestnávateľom. Ten následne dokáže na základe zozbieraných informácií vylepšiť spokojnosť zamestnancov, optimalizovať ich prácu a produktivitu.

Vešiak Panasonic
Nie tak celkom zo skupiny startupov ale tiež veľmi zaujímavá novinka od spoločnosti Panasonic. Spoločnosť sa zamerala na problém preplnených šatníkov a tomu že iné veci „napáchnu“ ak sú uskladnené vedľa seba. Vytvorila preto vešiak ktorý neguje pachy tak, že vypúšťa do priestoru negatívne nabité častice po dobu 5-7 hodín. Technológia zabráni pachom ako sú cigarety, pot prípadne pach po jedle. Veľmi šikovná vecička pokiaľ ste napríklad alergikom nie?