Japonské startupy 2

Pridané 07. 04. 2017, Autor: yeticek
A máme tu pokračovanie zo série, čo je nové v oblasti rozvíjajúcich sa technických startupov v Japonsku. Tentokrát sa pozrieme na turistických pomocníkov, spracovávanie textu, pomôcku v oblasti energetiky či vývoj VR hier. A dokonca aj jedna šialená chuťovka, ale nájdite si ju sami :)
 

Cogent Labs

Vyvíja nástroj s názvom Tegaki, ktorý slúži na skenovanie dokumentov, pretransformuje rukopis na digitálny text s 99,3% presnosťou. Projekt má za cieľ vyriešiť japonský veľmi komplexný systém písania, čiže kandži, hiraganu a katakanu. Tvorcovia majú v pláne aj medzinárodnú expanziu.
 

Nightley

Pomocník pre fyzickú lokalizáciu turistov pre japonské spoločnosti. Vyvíja nástroj, ktorý prehľadáva sociálne siete ako Twitter a Siena Weibo, kde zisťuje pohlavie, polohu a informácie o národnosti. Analyzuje ako ľudia reagujú na miesta, ktoré navštívili. Následne tieto dáta môžu byť využité klientmi a reagovať na turistické požiadavky, pripomienky a nápady.
 

Umami

Ďalší turisticky orientovaný startup, ktorý ponúka četovacieho bota s názvom Tripla. Ten ponúka možnosť komunikácie s hotelmi a reštauráciami pre nejaponských hostí.
 

Panair

Vytvorili nástroj pre manažment energií v rámci obchodu s elektrinou. Dodávatelia elektriny cez Odin môžu monitorovať spotrebu energie a dodávať klientom v danom čase dostatočný objem elektriny. Znižuje tak cenu, pre dodávateľov aj spotrebiteľov.
 

Dazzle

Dazzle je spoločnosť známa najmä pre vývoj VR hier. Investovali cez milión dolárov do nového startupu s názvom AccessiVR. Tento projekt sa zameriava na zber dát o pohybe očí hráča a ako hráči používajú zariadenie. Kompatibilné zariadenia sú napríklad Oculus Rift, Gear VR, HTC Vive a VR hry navrhnuté pre smartfóny. Viac-menej môžeme povedať, že výskum je veľmi dôležitý pre zlepšenie hrania na spomínaných zariadeniach VR.
 

Dfree

„Pred 2 rokmi som dostal hnačku a obsral som si gate”. Táto výstižná veta je ideou nasledujúceho startupu. Zaoberá sa vývojom zariadenia, ktoré notifikuje používateľov aj ľudí čo sa o osobu starajú že ich telo potrebuje ísť na toaletu.
 

Itandi

Startup financovaný telekomunikačným gigantom KDDI sa zameriava na modernizáciu realitného priemyslu. Nástroj s názvom Buka-kun slúži na potvrdenie dostupnosti bytov a domov, v reálnom čase a četbot NomadCloud slúži na komunikáciu medzi kupujúcim a predávajúcim.
 

Aptpod

Aptpod sa zameriava na biznis analýzu a vizualizáciu dát. Ich projekt Visual M2M v reálnom čase zobrazuje vyzbierané dáta z IoT (aktivita zariadenia na internete). Keďže do projektu investujú aj monopoly ako Toyota a Honda, tak je plánovaná aj expanzia mimo japonský trh.
 

Ookami

Ookami stojí za veľmi populárnou aplikáciou Player! Aplikácia umožňuje diskutovať o športových výsledkoch a podujatiach. Stále získava na popularite a boli pridané ďalšie športy ako futbal alebo basketbal. Zlá správa, pre používateľov Androidu je tá že aplikácia je dostupná iba pre iOS.