Japonské startupy 1

Pridané 29. 03. 2017, Autor: yeticek
Všetci to poznáme, pozeráme na YouTube šialené japonské vynálezy, relácie, súťaže a podobne, pri ktorých sa nám niekedy, až rozum pozastavuje. Nasledujúci článok, bude prvým zo série japonské startupy. Startup, je pojem v tejto dobe veľmi populárny. Laicky povedané je to založenie spoločnosti v garáži a snaha ľudí predstaviť svetu svoj nápad ideu a predať ju. V Japonsku ich je samozrejme taktiež mnoho a niektoré sú možno bizarnejšie ako iné. Takže v nasledujúcich riadkoch sa vám pokúsim priblížiť náčrt niektorých z nich.
 

Money Design

Spoločnosť, ktorá stojí za vývojom THEO. THEO je aplikácia ktorá umožňuje manažovať investície jednotlivca na základe algoritmu, ktorý spracuje odpovede z vami zodpovedaných 9 otázok. Počiatočná hranica je 100 000 jenov a aplikácia vypočítava najoptimálnejší plán správy peňazí, pre jednotlivého zákazníka. THEO je nový spôsob manažmentu peňazí a v súčasnej dobe, jeho popularita prudko stúpa.
 

Alarmbox

Startup Alarmbox ponúka 2 služby. Prvá je Securebox, ktorá poskytuje záruku v prípade, že klient, s ktorým obchodujeme nedisponuje v čase splatnosti finančným príjmom. Napríklad pokiaľ finančné prostriedky prídu neskôr ako v deň splatnosti. Alarmbox je služba na manažment úverov na zistenie finančného rizika v rámci aktuálnych alebo potencionálnych klientov.
 

Doki Doki

Veľmi vtipný projekt zameraný na inováciu socializácie ľudí. Cez aplikáciu nahráte 5 sekundovú zvukovú nahrávku, nejakú vetu, čo vás napadne a tú si môžu prehrať ostatní používatelia, ktorí sú blízko vás. Na základe toho či je im váš hlas príjemný, sa môžu rozhodnúť či sa s vami stretnú alebo nie.
 

Splyza

Splyza sa zameriava na športovcov. Ich aplikácia Spoch umožňuje hráčom zdieľať, nahrávať, editovať videá zo zápasov, tréningov a iných akcií.
 

Mamorio

Tím startupu Mamorio vyvíja malé sledovacie zariadenie. Je to malé obdĺžnikové 3,4 mm tenké zariadenie používajúce Bluetooth signál, ktoré zobrazuje polohu na mobilnej aplikácii. Jednoduché hľadanie stratených kľúčov alebo batožiny, však?
 

A10 Lab

Odnož spoločnosti Minchalle, ktorá sa zameriava na spájanie ľudí. Pomáha ľuďom dosiahnuť nejaké vztýčené ciele, tým že ich pospája do skupiniek po 5. Následne umožňuje posielať obrázky, texty, sledovať napredovanie, podporiť ostatných v rôznych výzvach ako sú diéty, domáce úlohy a podobne. Veľmi krásna a zaujímavá myšlienka.
 

H2L

Skratka pre Happy Hacking Life. Vyvíja zariadenie s názvom „Nekonečná ruka” (Unlimited Hand), ktoré umožňuje fantastickú vec: cítiť a manipulovať s virtuálnou realitou. Zaujalo vás to? Prikladám teda video s názornou ukážkou:

Cocon

Veľmi všestranne založený startup od počítačom riadenej animácie, crowdsourcing a konzultácie. Aktuálne sa však zameriava na kybernetickú bezpečnosť. Testuje IoT ktorý spája vaše zariadenie s internetom či už počítač alebo mobil a hľadá slabiny.