Aké japonské hry si budete môcť zahrať tento rok?

Pridané 10. 02. 2020, Autor: Joey

Aj keď je rok 2020 už v plnom prúde, zoznam japonských hier sa ako zvyčajne formuje veľmi pomaly. Niekoľko zaujímavých titulov už bolo ohlásených, ale ešte veľa hier ohlásenie len čaká. Je len začiatok roka, takže zoznam zďaleka nie je kompletný, ale už teraz sa dá povedať, že bude opäť bohatý na kvalitné hry.

Vybrali sme hlavne nové hry, pokračovania, remaky a remastre. Vynechali sme porty, ktoré budú vydané len na novú platformu bez výrazných zmien. Avšak za zmienku stojí Daemon X Machina, ktorý vychádza už 13. februára na PC, Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue vychádza 18. februára na Xbox Onemajitelia Switch sa konečne dočkajú Devil May Cry 3: Special Edition, ktorý bude vydaný 20. februára. Toľko k portom.

Hry so stanoveným dátumom vydania

  Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack (PC, Switch, PS4 – RPG – Koei Tecmo) [14. 01. 2020]
Remastre pôvodných hier na PS3. Hry sa dočkali niekoľko drobných vylepšení aj po vizuálnej stránke, avšak jedna sa o štandardný ťahový súbojový systém s priemernou grafikou, trochu kostrbatými hernými animáciami a prestrelenou cenou. Je síce pekné, že sa hry dostali aj na aktuálne generácie konzol, ale určené je to skôr len pre skalných fanúšikov série. Odporúčam kúpiť len v prípade ak neviete čo momentálne s peniazmi a voľným časom.
  Yakuza 5 (PS4 – akčná adventúra – Sega) [11. 02. 2020]
Ďalší remaster PS3 verzie s vyšším rozlíšením a lepším framerate ako aj s mierne vylepšeným vizuálom. Jedná sa o piatu časť série, kde hráte za piatich protagonistov v piatich lokalitách naprieč Japonskom. Pokiaľ nevlastníte pôvodnú verziu alebo ste túto hru ešte nehrali, určite odporúčam vyskúšať.
  Nioh 2 (PS4 – akčná RPG – Koei Tecmo, Sony Interactive Entertainment) [13. 03. 2020]
Pokračovanie známej akčnej sekačky z roku 2017, ktorá dostala veľmi dobré hodnotenia a aj u nás skončila na slušnom šiestom mieste. Aj keď má číslo 2 v názve, jedná sa o prequel k pôvodnému titulu.
  Animal Crossing: New Horizons (Switch – sociálna simulácia – Nintendo) [20. 03. 2020]
Fanúšikovia série sa konečne dočkali pokračovania. Tentoraz sa dostanete na opustený ostrov, ktorý budete môcť pomaly zveľaďovať a osídľovať. Novinkou je systém craftenia predmetov, ktorý v hlavnej sérii doteraz nebol. Ako to už má Nintendo v poslednej dobe vo zvyku, ani táto hra sa nezaobišla bez niekoľkých kontroverzií.
  Persona 5 Royal (PS4 - RPG, sociálna simulácia – Atlus) [31. 03. 2020]
Vylepšená verzia Persona 5 hry pre PS4. Obsahuje nového člena, rozšírený príbeh, nový semester, nové sociálne prvky, hudbu, nepriateľov a mnoho iných drobných vylepšení spolu s podporou a optimalizáciou pre PS4 Pro.
  Resident Evil 3 (PC, PS4, Xbox One – horor – Capcom) [03. 04. 2020]
Remake starej PS1 hry po vzore Resident Evil 2. Ocitnete sa v koži Jill Valentine, ktorá sa snaží utiecť z mesta zamoreného zombíkmi. A aby toho nebolo málo, ide po vás aj inteligentná biologická zbraň Nemesis. Okrem sólo kampane bude hra obsahovať aj kooperačný multiplayer, kde bude vašou úlohou dostať sa z budovy plnej pascí a zombíkov.
  Final Fantasy VII Remake (PS4 – akčná RPG – Square Enix) [10. 04. 2020]
Je to už 5 rokov, čo bol remake na najznámejšiu Final Fantasy hru ohlásený. A už len pár týždňov delí hráčov a fanúšikov od okamihu, kedy si ju budú môcť zahrať. Znova sa otvorí príbeh Clouda v novej grafike a moderným, akčne zameraným súbojovým systémom. Len škoda, že celá hra sa delí na niekoľko epizód a teraz bude dostupná len prvá z nich. Už len dúfať, že na ďalšie nebude nutné dlho čakať.
  Trials of Mana (PC, Switch, PS4 – akčná RPG – Square Enix) [24. 04. 2020]
Oznámenie remaku pre Trials of Mana minulý rok bolo veľkým a príjemným prekvapením pre mnoho ľudí. Pôvodná hra z roku 1995 pod názvom Seiken Densetsu 3 bola na západe vydaná prekvapivo len nedávno v rámci kolekcie prvých troch hier: Collection of Mana. Po Final Fantasy VII ju považujeme za druhú najočakávanejšiu japonskú hru pre prvý polrok.
  Sword Art Online: Alicization Lycoris (PC, PS4, Xbox One – akčná RPG – Bandai Namco Entertainment) [22. 05. 2020]
Ďalšia hra do série SAO na seba nenechala dlho čakať. Aj keď na herné mechaniky si musí človek zvykať a každou hrou sú zvyčajne odlišné, hra aj tentoraz ponúkne zaujímavé RPG prvky, decentný i keď občas krkolomný akčný súbojový systém a fakt, že sa to všetko odohráva vo virtuálnej realite. Navyše je to prvý titul v sérii, ktorý bude sledovať oficiálny príbeh z mangy.
  Fairy Tail (PC, Switch, PS4 – RPG – Koei Tecmo) [25. 06. 2020]
Pekne vyzerajúca Fairy Tail hra. Škoda len toho zastaraného súbojového systému.

Hry bez stanoveného dátumu

  Bravely Default II (Switch – RPG – Nintendo)
Pokračovanie Bravely série. O hre sa zatiaľ toho moc nevie, ale podľa názvu to vyzerá na priame pokračovanie prvej hry. Súbojový systém je ťahový a hra sa vyznačuje hlavne netradičným dizajnom postáv, ktoré majú veľmi blízko k čibi štýlu. Hra ale pravdepodobne osloví len fanúšikov série.
  Ghost of Tsushima (PS4 – akčná adventúra, stealth – Sony Interactive Entertainment)
Dá sa povedať, že ide o najočakávanejšiu hru tohto roka. Užijete si samurajské boje starého Japonska v otvorenom svete, vo vysokej vizuálnej kvalite a spracovaní. V hre prevezmete rolu jedného z posledných samurajov ostrova Tsušima menom Džin Sakai. Príbeh sa odohráva behom prvej invázie Mongolov okolo roku 1270.
  No More Heroes III (Switch – akčná adventúra, sekačka – Grasshopper Manufacture)
Séria začala ešte na Wii konzole a stala sa jednou z lepších hier na tejto platforme. I keď značka nie je veľmi známa, má svojich skalných fanúšikov. V tretom pokračovaní naďalej sledujete osudy Travisa Touchdowna, ktorý musí opäť zachrániť svet. Tentoraz proti nemu ide armáda mimozemšťanov na čele so samozvaným galaktickým princom.
  Phantasy Star Online 2 (Xbox One, PC – MMORPG – Sega, Microsoft)
Je to až neuveriteľné, že táto populárna MMORPG hra sa po toľkých rokoch konečne dostane na západ. O to väčšie prekvapenie, že o západnú verziu sa postaral Microsoft a to v dobe, kedy už nikto nedúfal. Bohužiaľ beta verzia hry bude dostupná iba pre majiteľov Xbox konzol. Na PC to bude dostupné až pri plnom vydaní. Podľa slov Phila Spencera by chceli hru neskôr vydať aj na ostatné platformy. Jediný problém, ktorý môžu niektorí hráči vidieť, je vek hry. Vydaná bola v 2012 a po vizuálnej stránke už nie je nijako ohromujúca.
  Tales of Arise (PC, PS4, Xbox One – akčná RPG – Bandai Namco Entertainment)
Nová hra v Tales sérii sleduje osudy dvoch ľudí z opačných svetov. Autori sa snažia revitalizovať sériu pridaním temnejšej estetiky. Súbojový systém je podobný z predošlých hier, avšak má prejsť zatiaľ nešpecifikovanými úpravami v rámci revitalizácie.
  Xenoblade Chronicles: Definitive Edition (Switch – akčná RPG – Nintendo)
Aj keď je táto edícia považovaná za remaster, autori to posunuli na mierne vyššiu úroveň. Zatiaľ čo prostredie dostane len kvalitnejšie textúry, postavy budú naopak kompletne remodelované na štýl Xenoblade Chronicles 2. Táto verzia by mala mať rozšírený príbeh a novú mapu, ktorá bola v pôvodnej hre nepoužitá. Pokiaľ ste doteraz váhali, či sa do Xenoblade série pustiť, teraz bude asi najvhodnejšia príležitosť, avšak séria má svoj špecifický súbojový systém, ktorý nemusí padnúť každému.

Zoznam samozrejme nie je kompletný, keďže niekoľko hier ešte čaká na ohlásenie, ale už teraz je z čoho vyberať. Pokiaľ radi hrávate japonské hry, tak niekoľko uvedených titulov vás určite osloví.